July 24, 2021, Saturday
९ श्रावण २०७८, शनिबार

भिसा एक महिना निःशुल्क, कर्मचारीलाई तलब सहित १० दिनको पर्यटन काज दिइने

भिसा एक महिना निःशुल्क, कर्मचारीलाई तलब सहित १० दिनको पर्यटन काज दिइने


सरकारले नेपाल आउने पर्यटकको लागि एक महिना अवधिको पर्यटन भिसा निःशुल्क दिने भएको छ । सरकारले सरकारी कर्मचारीलाई १० दिनको पारिश्रमिकसहित पर्यटन काज उपलब्ध गराउने भएको छ । आन्तरिक पर्यटनलाई प्रवर्दन गर्न निजामति, सार्वजनिक संस्थान र प्रतिष्ठानका कर्मचारीलाई १० दिनको पारिश्रमिकसहित पर्यटन काज उपलब्ध गराइने भएको हो ।

आर्थिक वर्ष २०७८÷७९ को बजेट प्रस्तुत गर्दै अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले उक्त घोषणा गरेका हुन् । निजी क्षेत्रमा कार्यरत कर्मचारीलाई पनि सोही अनुसारको सुविधा प्रदान गर्न प्रेरित गरिने भएको छ । त्यस्तै सरकारले अघि सारेको २१६ पर्यटकीय क्षेत्र विस्तारको योजनालाई निरन्तरता दिने जनाएको छ ।


सरकारले साहसिक खेल तथा पर्यटन क्षेत्रको रुपमा रहेको प्याराग्लाइडिङ्ग, क्याम्बिङ्ग, ¥;याफ्टिङ्ग, बन्जी लगायतका खेलको विकास विस्तार एवं सुधारका साथै लगानीका लागि प्रोत्साहन गर्न ५९ करोड रकम उपलब्ध गराउने भएको छ । यस्ता क्षेत्रमा लगानी बढाउन निजीसँगै वैदेशिक लगानीलाई समेत आकर्षित गर्ने भएको छ ।