July 26, 2021, Monday
११ श्रावण २०७८, सोमबार

निषेधाज्ञामा वाणिज्य बैंकहरुको ३६ अर्ब निक्षेप संकलन, ३५ अर्ब लगानी

निषेधाज्ञामा वाणिज्य बैंकहरुको ३६ अर्ब निक्षेप संकलन, ३५ अर्ब लगानी

असार ४, काठमाडौं ।

वाणिज्य बैंकहरुले जेठ महिनामा मात्र ३६ अर्ब रुपैयाँ निक्षेप संकलन गरेका छन् । बढ्दो कोरोना भाइरस संक्रमणको रोकथाम तथा न्यूनीकरणका लागि सरकारले लागू गरेको निषेधाज्ञाको सो अवधिमा वाणिज्य बैंकहरुले उक्त रकम  संकलन गरेका हुन् । यो बैशाख महिनाको तुलनामा तीन गुणाभन्दा बढीले बढेको हो । वाणिज्य बैंकहरुले बैशाखमा ११ अर्ब निक्षेप संकलन गरेको नेपाल बैंकर्स संघले जनाएको छ ।

संघका अनुसार वाणिज्य बैंकहरुको कर्जा लगानी जेठमा ३५ अर्ब रुपैयाँ भएको छ । यो बैशाख महिनाको तुलनामा ७ दशमलव ८९ प्रतिशतले घटेको हो । बैशाखमा ३८ अर्ब रुपैयाँ कर्जा लगानी भएको थियो । संघको तथ्यांक अनुसार जेठ मसान्तसम्म वाणिज्य बैङ्कहरुले ३९ खर्ब ९१ अर्ब १ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेका छन् भने ३६ खर्ब ४६ अर्ब १० करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह गरेका छन ।

सो अवधिमा ६ वटा बैङ्कको निक्षेप र ४ वटा बैङ्कको कर्जा प्रवाह घटेको छ । एक महिनाको अवधिमा प्रभु र एनआईसी एशिया बैङ्कको कर्जा र निक्षेप दुवै घटेको छ । एभरेष्ट, सनराइनज, एनएमबी र नेपाल बैङ्कको निक्षेप र नेपाल बंगलादेश बैङ्क र लक्ष्मी बैङ्कको कर्जा पनि घटेको छ ।

एनआईसी एसिया बैङ्क

एनआईसी एशियाको निक्षेप जेठमा ४५ करोड रुपैयाँले घटेको छ । यद्यपि, यस बैङ्कमा हालसम्म ३ खर्ब ३ अर्ब ९० करोड रुपैयाँ निक्षेप रहेको छ । यस बैङ्कको कर्जा लगानी पनि १५ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यस बैङ्कको २ खर्ब ६६ अर्ब ७६ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा रहेको छ ।

कुमारी बैङ्क

कुमारी बैङ्कले २ अर्ब ९ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने १ अर्ब ४९ करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह गरेको छ । हालसम्म यसले १ खर्ब ४७ अर्ब ४३ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने कर्जा प्रवाह १ खर्ब ३८ अर्ब ६७ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा रहेको छ ।

लक्ष्मी बैङ्क 

लक्ष्मी बैङ्कले ५ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । यसको हालसम्मको निक्षेप १ खर्ब १३ अर्ब ४२ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । यस्तै लक्ष्मीको ऋण लगानी भने ७९ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यसको १ खर्ब ७ अबए १० करोड रुपैयाँ लगानीमा छ ।

माछापुच्छ्रे बैङ्क

यस बैङ्कले हालसम्म १ खर्ब १८ अर्ब ११ करोड रुपैयाँ रकम लगानी गरेको छ । जेठमा मात्र यस बैङ्कले ८३ करोड रुपैयाँ लगानी गरेको छ । यस्तै बैङ्कको निक्षेप सङ्कलन भने १ खर्ब २७ अर्ब २७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । जेठमा यस बैङ्कले १ अर्ब १७ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ ।

मेगा बैङ्क

मेगा बैङ्कले जेठ महिनामा २ अर्ब ७१ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । हालसम्म यसको निक्षेप १ खर्ब ४१ अर्ब ४६ करोड रुपैयाँ रहेको छ । बैङ्कले एक महिनामा २ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । हालसम्म यस बैङ्कबाट १ खर्ब ३८ अर्ब रुपैयाँ कर्जा लगानी भएको छ ।

नबिल बैङ्क

नबिलले ४ अर्ब ६२ करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह गरी हालसम्म यसको १ खर्ब ९७ अर्ब ८५ करोड रुपैयाँ रकम लगानीमा छ । यस्तै बैङ्कले  ५ अर्ब २ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । हालसम्म यस बैङ्कमा २ खर्ब २१ अर्ब २१ करोड रुपैयाँ निक्षेप रहेको छ ।

बैङ्क अफ काठमाडौँ

यस बैङ्कले जेठ महिनामा २ अर्ब १८ करोड निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । यसको जेठ मसान्तसम्ममा कुल निक्षेप १ खर्ब ९८ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । साथै बैङ्कले जेठमा ९२ करोड रुपैयाँ लगानी गरेको छ । हालसम्म यसको ९८ अर्ब ७२ करोड रुपैयाँ लगानीमा रहेको छ ।

सेञ्चुरी बैङ्क

बैङ्कले जेठ महिनामा १४ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । यसको हालसम्म निक्षेप ८६ अर्ब ३३ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । सेञ्चुरी बैङ्कले जेठमा ५२ करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह गरेको छ । जेठसम्ममा यसको कुल कर्जा प्रवाह ७८ अर्ब ८७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

सिटिजन्स बैङ्क

यस बैङ्कले जेठ महिनामा २ अर्ब ८७ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने १ अर्ब ४९ करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह भएको छ । यसको हालसम्म निक्षेप सङ्कलन १ खर्ब ३१ अर्ब २ करोड रुपैयाँ पुगेको छ भने कर्जा लगानी १ खर्ब १५ अर्ब ७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

सिभिल बैङ्क

सिभिल बैङ्कले जेठ महिनामा ६८ करोड निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने ३८ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । यसको हालसम्म ८८ अर्ब ९४ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन छ भने  ८३ अर्ब ६० करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा छ ।

एभरेष्ट बैङ्क

एभरेष्ट बैङ्कको निक्षेप भने जेठ महिनामा १ अर्ब ३८ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यसको निक्षेप सङ्कलन  १ खर्ब ५२ अर्ब ४४ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । यस्तै बैङ्कले यस अवधिमा कर्जा प्रवाह भने ३ अर्ब ३५  करोड भएको छ । हालसम्म यसको १ खर्ब ३१ अर्ब ७५ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा छ ।

ग्लोबल आईएमई बैङ्क

यस बैङ्कले जेठ महिनामा ३ अर्ब २ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । हालसम्म यसको कर्जा लगानी २ खर्ब ४२ अर्ब ३७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । यस्तै बैङ्कले एक महिनामा १ अर्ब ५ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । हालसम्म यसको निक्षेप २ खर्ब ५५ अर्ब २६ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

हिमालयन बैङ्क

यसले १ अर्ब २८ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने १  अर्ब ९९ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ ।  यसको हालसम्म  १ खर्ब ४१ अर्ब ४९ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन  छ भने १ खर्ब ३० अर्ब १२ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा रहेको छ ।

नेपाल बंगलादेश बैङ्क 

यस बैङ्कले एक अर्ब ९८ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । कर्जा लगानी भने ४५ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यसको निक्षेप सङ्कलन  ८१ अर्ब ८५ करोड रुपैयाँ छ भने कर्जा लगानीमा ६८ अर्ब ६८ करोड रुपैयाँ रहेको छ ।

नेपाल बैङ्क

नेपाल बैङ्कले जेठ महिनामा १ अर्ब ५० करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । हालसम्म यसको १ खर्ब ३८ अर्ब ५२ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा छ । यसको निक्षेप सङ्कलन भने ३ अर्ब ५६ करोडले घटेको छ । हालसम्म यस बैङ्कमा निक्षेप १ खर्ब ५५ अर्ब ७६ करोड रुपैयाँ छ ।

एनसीसी बैङ्क

एनसीसी बैङ्कमा जेठ महिनामा कुनै निक्षेप आएको देखिदैन । वैशाखसम्म १ खर्ब ४७ करोड निक्षेप रहेकोमा जेठसम्म आइपुग्दा पनि यहि बराबरको निक्षेप छ । तर कर्जा प्रवाह भने ६२ करोड रुपैयाँ भएको देखिन्छ । हालसम्म यस बैङ्कको ९४ अर्ब १० करोड रुपैयाँ लगानीमा रहेको छ ।

नेपाल इन्भेष्टमेन्ट बैङ्क

यस बैङ्कले ३ अर्ब ४६ करोड रुपैयाँ कर्जा जेठमा प्रवाह गरेको देखिन्छ । हालसम्म यस बैङ्कको  १ खर्ब ७० अर्ब ५० करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा रहेको छ । यस्तै बैङ्कले जेठ महिनामा ४ अर्ब १६ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । हालसम्म यस बैङ्कमा   १ खर्ब ७४ अर्ब ४८ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा छ ।

एनएमबी बैङ्क

यस बैङ्कले २ अर्ब २९ करोड रुपैयाँ कर्जा प्रवाह गरेको छ । हालसम्म १ खर्ब ५८ अर्ब ७८ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा छ । एनएमबीको निक्षेप सङ्कलन भने २ अर्ब ४ करोड रुपैयाँले घटेको छ । जेठ मसान्तसम्म यस बैङ्कमा निक्षेप १ खर्ब ५७ अर्ब २ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

नेपाल एसबीआई बैङ्क

यस बैङ्कले जेठ महिनामा २ अर्ब ६६ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ भने कर्जा लगानी १ अर्ब ४६ करोड रुपैयाँ रहेको छ । हालसम्म बैङ्कको निक्षेप १ खर्ब ८ अर्ब ७३ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । यस्तै १ खर्ब ३ अर्ब २३ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानीमा रहेको छ ।

प्रभु बैङ्क

प्रभु बैङ्कको पछिल्लो एक महिनामा निक्षेप सङ्कलन ९ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यसको १ खर्ब ६१ अर्ब  ३८ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । बैङ्कको कर्जा प्रवाह पनि १३ करोड रुपैयाँले घटेको छ । हालसम्म यस बैङ्कको १ खर्ब ४२ अर्ब ८१ करोड रुपैयाँ लगानीमा छ ।

प्राइम बैङ्क

प्राइमले जेठ महिनामा १ अर्ब १२ करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । यस्तै यो महिना  २ अर्ब ११ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । यसको हालसम्म १ खर्ब ३७ अर्ब ४१ करोड रुपैयाँ लगानीमा छ भने १ खर्ब ४६ अर्ब रुपैयाँ निक्षेप रहेको छ ।

राष्ट्रिय वाणिज्य बैङ्क

यस बैङ्कले जेठ महिनामा ४ अर्ब १६ करोड रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेको छ । यसको हालसम्मको निक्षेप २ खर्ब ५० अर्ब ९ करोड रुपैयाँ रहेको छ । यस्तै बैङ्कले ७० करोड रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । हालसम्म कर्जा लगानी रकम १ खर्ब ८६ अर्ब  १७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।